اطلاعیه فروشگاه

در صورت هر گونه مشکل در خرید و دانلود فایل ها یا راهنمایی از طریق ایمیل javidbook91@gmail.com با ما در ارتباط باشید.

تحقیق در مورد دستگاه گوارش

تحقیق در مورد دستگاه گوارش

 

 

 

 

 

 

 

 

تحقیق در مورد دستگاه گوارش

فرمت فایل : ورد- word

قابل ویرایش

تعداد صفحات :   6   صفحه

فهرست مطالب:

مقدمه

دهان

غدد بزاقی

زبان

دندان

حلق

مری

معده

روده کوچک

روده بزرگ

آپاندیس

لوزوالمعده

کبد

کیسه صفرا

جذب غذا  

بخشی از متن :

مقدمه

دستگاه گوارشی با گرفتن غذا ، تخریب مکانیکی ، هضم و جذب و دفع موادی که هضم نشده ‌اند انجام وظیفه می ‌کند. مواد حاصل از گوارش از طریق گردش خون و لنف به بافتهای بدن حمل می‌ شوند. در نهایت این مواد به درون سلولها رفته و در فعالیت آنها شرکت می‌ کنند. دستگاه گوارش شامل اندامهای اصلی نظیر دهان ، مری ، روده ‌ها و غدد ضمیمه می‌ باشند. دهان اندام ورودی لوله گوارشی است.

انقباضات دیواره معده غذا را با آنزیمهای گوارشی و اسید کلرهیدریک مخلوط می‌ کند و آن را به توده نیمه مایعی تبدیل می ‌کند این توده ابتدا به ناحیه ابتدایی روده کوچک یعنی دوازدهه وارد می‌ شود که دارای آنزیمهای گوارشی لوزوالمعده است. ماده حاصله در روده کوچک جذب شده در کبد ذخیره شده تغییر حاصل می‌ کند و سپس به درون دستگاه گردش خون جریان می ‌یابد. باقیمانده مواد وارد روده بزرگ شده، آب آنها گرفته می ‌شود و به صورت مدفوع از مخرج دفع می ‌گردد.    

اندامهای اصلی شامل دهان و لوله گوارش است.

دهان

نقش دهان در گوارش از یک سو تشخیص کیفیت غذا و از سوی دیگر گوارش آن است دهان به ‌وسیله پوشش مطبق سنگفرشی کراتینه شده یا نیمه کراتینه آستر شده است. آستر مخاط و پوشش روی هم رفته مخاط نامیده می ‌شود. مخاط بر روی زیر مخاط قرار دارد. زیر مخاط دارای غدد بزاقی و بافت پیوندی مانند آستر است. در دهان زبان و دندانها وجود دارند.

غدد بزاقی

غدد بزاقی بر حسب نوع ترشح به سه دسته تقسیم می ‌شوند. سروزی ، موکوسی و مختلط. غدد بزاقی در بناگوش سروزی ، در زیر آرواره سروزی- موکوسی ، در زیر زبان موکوسی- سروزی و در زبان موکوسی هستند.

زبان

زبان دارای دستجات ماهیچه مخطط است که توسط مخاط پوشیده شده است. 2/3 بخش جلوی زبان جسم زبان و 1/3 عقبی آن ریشه زبان خوانده می ‌شود. سطح پوششی (فوقانی) زبان دارای برجستگی‌ های مختلف است در سطح پشتی زبان جوانه‌های چشایی نیز وجود دارند. در ساختار جوانه چشایی چهار نوع سلول وجود دارد. همه جوانه‌های چشایی احساس شیرینی ، شوری ، تلخی و ترشی را تشخیص نمی ‌دهند بلکه جوانه هر ناحیه از زبان حس خاص را درک می ‌کند.پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
filed-g_2049760_4099.zip13.3k